pátek 22. září 2017

10 způsobů jak použít kokosový olej

Dnes je první podzimní den. Ochladilo se, a tak trávíme víc času doma. Napadlo mě, že bych se s vámi ráda podělila o to, jak používám kokosový olej. Naučila jsem se ho kupovat v Thajsku a od té doby jsme nerozlučná dvojka.1. Mažu se s ním po celém těle dvanáctkrát do roka. Chvíli plandám po bytě, pak se oťupu ručníkem a je to. Taky se jím mažu na dovolené, je skvělý po opalování.

2. Dávám kokosový olej do smoothie .

3. Dávám ho kočkám do misky jednou týdně. Díky tomu a Inca Collagenu mají úžasně heboučké kožíšky.4. Kokosový olej je skvělý pro bělení zubů a desinfekci dutiny ústní. Držím jej v puse minimálně 4 minuty, různě jím kloktám a cedím si ho mezi zuby, než ho vyplivnu. Zuby jsou bělejší, lesklejší, bez kamene a pusinka krásně sametová.

5. Přidávám ho do buchet místo másla. Už delší dobu - vím, že je teď máslo poněkud ožehavější téma. :D Také jím před pečením potírám štrůdl, krásně pak voní.

6. Občas si do něj namočím nehty. Připravím si lázeň z teplé vody a oleje. Je to luxusní terapie pro odlakované nehty a pro regeneraci kůžiček a nehtových lůžek. Na 10 minut namočit a pak nedělat vůůůbec nic. Luxusní. :)7. Kokosový olej funguje skvěle jako lubrikant. Jsem někde slyšela...

8. Panty u dveří už mi nevržou. Jsou lubrikované.

9. Kokosový olej hezky stabilizuje fresh šťávy. Díky němu vydrží mimo lednici asi půl dne.

10. Je skvělý na masáže.

Používáte taky kokosový olej? A máte nějaký další způsob jeho využití?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda, pokud se se mnou podělíte o váš názor, přispějete svou zkušeností, nebo mi jen zanecháte pár slov.