úterý 12. září 2017

Jsi to, co jíš. Já jsem chia semínko :-) + 3 vlastnoruční recepty

Začala jsem si více všímat toho, co jím a jak to chutná. Málo lidí v dnešní uspěchané době ví, co a proč jedí. Jde hlavně o čas a peníze, ne o chuť a kvalitu. A to je škoda.A tak odpočívám na zelených ryncích a farmářských trzích a jím čím dál více sezónní potraviny. Hlavně ovoce, zeleninu, čerstvé maso a všechna možná semínka. Mám ráda chia semínka, goji, slunečnice, dýně - dužinu i jadérka... Relaxuji loupáním vlašských ořechů. A uzobávám k tomu avokádo nakrájené na kostičky.Přeji všem, aby ve svém životě měli čas na milion různých chutí, barev a zvuků. U mě to všechno začalo v Thajsku. Když jsem vypila svůj 4. kokosový ořech. První tři byly zdravé a ten čtvrtý už lahodný.Pak mi dali mango - to vám bylo něco! Jíst sluncem dozrálé mango na veřejnosti je až trochu ostuda, jak je to neslušně dobré. Můj blažený výraz uváděl lidi do rozpaků. Ale nešlo to jinak, nemohla jsem si prostě pomoct! Od té doby to mám s jídlem jinak. Nemusíte trávit jeho přípravou půl dne, abyste si pochutnali a aby bylo zdravé. Podělím se s vámi o mé 3 oblíbené rychlomňamky. :-)


Smoothie


budete potřebovat: banán, chia semínka, české jablko, skořici a trochu medu a vodu, která si den odpočívala v karafě s úžasnou mandalou. Všechno rozmixujte a užijte si to. :-) Můžete si ho vylepšit Inca Collagenem.Pomazánka z "advokáta"


Potřebujete: celé avokádo bez slupky a pecky, celou okurku - slupku můžete nechat, špetku soli, 3 kapky čerstvé citronové šťávy. Opět všechno rozmixujte a podávejte na čerstvém pečivu. Nechutná špatně zalitá sklenkou kvalitního vína.Salát


Patři tam: listový salát, čínské zení, sušená rajčátka i s olejem, okurka, šťáva z celého citronu, slunečnicová semínka, kozí sýr s plísní nebo jen hermelín.  Podávejte ve velkém množství. Chutná dobře i s pivem. :-)Jak to máte s jídlem vy? Je to pro vás jen palivo, nebo se zamýšlíte nad tím, co si dáváte do břicha? A umíte se na chvíli zastavit a pořádně si ho vychutnat?


Žádné komentáře:

Okomentovat

Budu moc ráda, pokud se se mnou podělíte o váš názor, přispějete svou zkušeností, nebo mi jen zanecháte pár slov.